La Selección Navarra de F30M Paleta Goma sub 22 masculina y femenina se encuentra en Tenerife jugando el Cto España Federaciones de F30M paleta goma.
La selección femenina compuesta por Amaia Espinal, Maider Ardanaz, Uxue Murillo y Leire Azanza han jugado hoy la fase clasificatoria, pasando a cuartos de final Amaia Espinal y Maider Ardanaz. Leire Azanza se ha quedado en puertas, a falta de 3 tantos.
La Selección masculina compuesta por Pablo Azkona y Pablo Maisterra, comenzarán mañana la fase clasificatoria.
Resultados.
Primera Jornada
Gr.A - C. y Leon A (M. Rodríguez) 2 Navarra D (L. Azanza) 0 (10-9,10-1)
Gr.B - Navarra A (A. Espinal) 2 Su Berri A (L. Galdos) 0 (10-1, 10-5)
Gr.F – Valencia B (I. Monzonis) 0 Navarra B (M. Ardanaz) 2 (2-10, 1-10)
Segunda Jornada
Gr.B. – Canarias C (L. Cuevas) 0 Navarra A (A. Espinal) 2 (3-10, 3-10)
Gr. D – Navarra C (U. Murillo) 0 Canarias A (I. Ruiz) 2 (2-10, 4-10)
Gr.F – Navarra B (M. Ardanaz) 2 C. La Mancha B (M. Checa) 0 (10-5, 10-1)
Tercera Jornada
Gr.A – Navarra D (L. Azanza) 2 Canarias D (A. Lorenzo) 0 (10-8, 10-3)
Gr.D – Su Berri C (M. Arrillaga) 0 Navarra C (U.Murillo) 2 (7-10, 9-10)
Gr.F – Canarias F (V. Julian) 0 Navarra B (M. Ardanaz) 2 (1-10, 3-10)
Amaia Espinal eta Maider Ardanaz F30M paleta goma 22azpiko final-laurdenetarako sailkatutak.
F30M Paleta Goma 22 azpiko mutil eta nesken Selekzio Nafarra aurkitzen da Tenerifen Españiko Federazioen arteko txapelketa jolasten.
Amaia Espinal, Maider Ardanaz, Uxue Murillo eta Leire Azanza osatutako nesken selekzioa, gaur jolastu dira fase sailkatzailean, Amaia Espinal eta Maider Ardanaz final-laurdenetara pasatuz. Leire Azanza ateetan, 3 tantorik ezean, geratu da.
Pablo Azkona eta Pablo Maisterra osatutako mutil Selekzioa, bihar goizean hasiko dute fase sailkatzailean.
Emaitzak
Lehenengo Jardunaldia
Gr.A - C. y Leon A (M. Rodríguez) 2 Navarra D (L. Azanza) 0 (10-9,10-1)
Gr.B - Navarra A (A. Espinal) 2 Su Berri A (L. Galdos) 0 (10-1, 10-5)
Gr.F – Valencia B (I. Monzonis) 0 Navarra B (M. Ardanaz) 2 (2-10, 1-10)
Bigarren Jardunaldia
Gr.B. – Canarias C (L. Cuevas) 0 Navarra A (A. Espinal) 2 (3-10, 3-10)
Gr. D – Navarra C (U. Murillo) 0 Canarias A (I. Ruiz) 2 (2-10, 4-10)
Gr.F – Navarra B (M. Ardanaz) 2 C. La Mancha B (M. Checa) 0 (10-5, 10-1)
Hirugarren Jardunaldia
Gr.A – Navarra D (L. Azanza) 2 Canarias D (A. Lorenzo) 0 (10-8, 10-3)
Gr.D – Su Berri C (M. Arrillaga) 0 Navarra C (U.Murillo) 2 (7-10, 9-10)
Gr.F – Canarias F (V. Julian) 0 Navarra B (M. Ardanaz) 2 (1-10, 3-10)